آیا کشمش برای شما مفید است؟

کشمش به طور طبیعی شیرین و سرشار از قند و کالری است و اگر در حد اعتدال مصرف شود میتواند برای سلامتی ما بسیار مفید باشد.

بیشتر
کشمش و خواص آن

خشک کردن کشمش به دو روش صورت می گیرد. می توان انگورها را جلوی نور خورشید خشک کرد و یا از روش صنعتی برای خشک کردن انگورها استفاده شود

بیشتر
انگور در ایران

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کشور ایران دهمین تولیدکننده انگور در دنیا است و این میوه بهشتی به "ملکه میوه‌ها" شهرت دارد.انگورهای در ایران دارای رنگ، شکل و طعم‌های متفاوتی است و در بسیاری از شهرهای این کشور انواع انگورها به رنگ‌های سرخ، سبز، زرد و سیاه می‌روید و هرکدام مزه و شکلی متفاوت دارند.

بیشتر
خواص 17گانه انگور

انگور به‌دلیل طعم و مزه، تنوع و خواص بی‌نظیرش یکی از محبوب‌ترین میوه‌های جهان است.حتی دانه‌های ریز انگور نیز مفیدند و از بیماری‌های چشمی ناشی از دیابت پیشگیری می‌کنند. عصاره‌ی دانه‌ی انگور نیز مملو از آنتی اکسیدان است و نقش مهمی در پیشگیری از سرطان دارد. انگور باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و نیز کنترل دیابت می‌شود. در این مقاله خواص انگور چه به شکل تازه‌ی آن و چه به شکل خشک‌شده‌اش (کشمش) را بیان خواهیم کرد.

بیشتر
معرفی انواع کشمش

کشمش، میوه خشک مغذی است که می توان در کنار خشکبارهای دیگر در تمام فصول سال یافت. کشمش به میوه رسیده و خشک انگور گفته می شود و با توجه به نوع انگور، شیوه خشک کردن و مواد افزودنی مجاز در انواع مختلف به فروش می رسد. این خشکبار پرخاصیت غنی از آهن، پتاسیم، کلسیم، ویتامین های گروه B و خواص آنتی اکسیدانی است که از تخریب سلول ها جلوگیری می کند. در این بخش از نمناک با انواع کشمش آشنا می شویم.

بیشتر
خط قرمزهای مصرف کشمش

قند طبیعی کشمش هضم آسانی دارد و انرژی زیادی هم برای بدن فراهم می‌کند. اما باید حواس‌تان باشد که هر روز مقدار مشخصی از آن مصرف کنید چون ممکن است مصرف قندتان بیش از حد مجاز در روز شود. کشمش هم مانند تمامی میوه‌های خشکِ دیگر باید به اندازه مصرف شود چون به دلیل کربوهیدراتی که دارد موجب افزایش وزن خواهد شد.

بیشتر